4 kroky pre vedomý život a precitnutie z Matrixu

Vedomých cvičení je veľa. Meditačných cvičení snáď ešte viac. A navyše, každé ďalšie sa v niečom odlišuje od toho predcházajúceho. Niekedy vás to vyslovene môže odradiť a znechutiť. Ako sa v tom máte vyznať?

Nuž, jednoducho podľa toho, ako vám daná metóda bude sedieť a koľko energie vám zaberie jej naučenie sa. Nikto vás nebude nútiť držať sa stále tej istej metódy a skúmať, či ste ju správne pochopili. Iba ak by ste sa prihlásili na kurz, kde vás inštruktor bude osobne viesť a opravovať.

Nie každý má na takéto čosi chuť, čas či peniaze. Ja osobne preferujem samoštúdium. Času nemám nazvyš a naplánovať si do denného harmonogramu 10 minút priestoru na mentálne cvičenie zvládam celkom dobre.

Ak ste zrovna v duševnom rozpoložení, kedy by ste uvítali pomôcku pre duševné cvičenie bez toho, aby ste prečítali knihu či absolvovali nejaký kurz, mám dnes pre vás radostnú správu.

Podľa úžasnej knihy, o ktorej som písala v tomto článku, som spracovala 4 základné cvičenia na odpútanie sa od ega.

Cieľ: precítiť prítomnosť a stať sa šťastnejším a uvedomelým človekom.

Keď kliknete SEM, otvorí sa vám nová stránku A4, ktorú si po vytlačení, môžete vyvesiť doma na miesto, kde sa zdržiavate najčastejšie. Prípadne si môžete zvoliť jej obrázok ako šetrič obrazovky, ak pracujete na počítači niekoľko hodín denne. Majte na pamäti, že toto cvičenie je ako zavádzanie nového zvyku. Tiež vyžaduje pravidelnosť aspoň po dobu 21 dní.

Držím vám palce (aj sebe) na ceste k uvedomelému životu.

ScreenHunter_489 May. 02 11.33

email
Jana Osičková
Mojou vášňou je vytváranie rôznorodých zoznamov pre všetko okolo seba. Ukazujem ľuďom ako si prehľadne a zmysluplne zorganizovať svoj čas a úlohy. S plánovačom na mieru, zvládnete všetko za chvíľu. Viac o mne tu >>
  • Ukážka kapitoly pre blogerov

    Naplánujte si úspech pre vaše webové stránky a blogy pomocou kompletných plánovačov a checklistov. Teraz si môžete zadarmo stiahnúť ako ukážku 3 checklisty pre úspešnú komunikáciu s vašimi čitateľmi.

  • Ebook ako návod na vytváranie plánovačov

    Radi plánujete? Máte veľa úloh a cieľov? Ak áno, stiahnite si ebook zadarmo a spravte si vlastné plánovače na mieru!

  • Najnovšie články
  • Pinterest NAJ nástenka