Ako to vyzerá u mňa doma? Časť prvá

Donedávna som vás oboznamovala s príspevkami a fotkami cudzích, aj keď veľmi inšpiratívnych ľudí. Tentokrát by som vás rada uviedla do vlastnej tvorivej dielne a ukázala vám, ako som si domácnosť zorganizovala ja. Verím, že článok vás zaujme a radi si pozriete  „zákulisné“ prostredie mojej tvorby 🙂

Krabice plné pokladov

Na prehľadnú organizáciu som použila IKEA krabice v jednom farebnom odtieni. Pracovný kútik mám prevažne v neutrálnych farbách a preto som siahla práve po tmavých krabiciach, ktoré ladia s veľkým čierno-šedým obrazom Paríža.

V každej krabici mám pomôcky zoradené tématicky. To jest, jednu krabicu mám zameranú na scrapbooking, kde mám scrapbookingové papiere, stužky, washi pásky, glitre a iné veci. Druhá krabica obsahuje všetko súvisiace so servítkovou technikou, tretia je plná ťažkých razníc, pravítok a vyrezávacích nožíkov. Proste, všetko mám rozdelené podľa zamerania.

  krabice close

Niet nad prehľadnú organizáciu kreatívnych pomôcok. Poviem vám, že keď ma chytí tvorivá chvíľka (teda vlastne poriadne dlhá chvíľa), je pre mňa a môj projekt dôležité vedieť, kde čo mám. Ak by som sa zdržiavala hľadaním pomôcok a materiálu, nič by som poriadne nespravila a zbytočne by som samú seba sabotovala.

Wall of fame alebo čo mi to tam visí

Milujem motivačné plagáty a ak mi nejaký konkrétny chýba, viem si ho aj sama spraviť (napríklad aj podľa tohoto návodu). Na obrázku vidíte, ako jednoducho a pritom netradične si môžete takéto motivačné plagáty zavesiť na stenu. Ja som použila starý rám, ktorý som obviazala zlato-čiernou dekoratívnou šnúrkou. Svoje postery som potom už iba pripla malými štipcami a zázrak bol na svete 🙂

diy obraz a motivacne plagatywatermark

Moja vlastná myšlienková mapa visí v starom ráme, ktorému sa rozbilo sklo. Pôvodná hnedá farba rámu sa farebne nehodila k ostatným obrazom, preto som ho premaľovala striebornou akrylovou farbou. Zvyšok tapety, ktorá mi zostala z tapetovania obývačkovej steny som použila ako podklad. Keďže mám rada variabilitu vecí a často ich obmieňam (podľa sezóny či nálady), obojstrannou lepiacou páskou som prilepila malé štipčeky na podklad z tapety. Štipce sú dostatočne pevné na to, aby udržali aj výkres formátu A3.

Táto mapa mi takto stále pripomína, aké sú moje životné hodnoty, kam sa chcem dostať a kým sa chcem stať. Mapu som ešte dozdobila kolážou obrázkov, ktoré sú pre mňa motivujúce a podnecujú vo mne denné snívanie.

moja mapa na stene wm-001

Šanón – všetko na jednom mieste

Prácu na vlastnom podnikaní robím každý deň, prevažne od 9tej večer, keď už dcérka leží v posteli, pretože ticho je pre mňa jedným z nevyhnutných  pracovných faktorov. Ak nie je ticho dostupné, púšťam si  špeciálnu hudbu na podporu koncentrácie. Aká hudba je najlepšia a cez aké voľné aplikácie sa dočítate napríklad aj tu. O usporiadaní vlastných plánovačov a ich kreatívnom dozdobení sa dozviete viac v samostatnom článku, ktorý pripravujem ku koncu júna.

sanon pohlad

sanon otvoreny

Budem rada, ak sa budete chcieť podeliť o fotky či popis vášho pracovného miesta.  Môžete tak spraviť priamo pod článkom, alebo pridať komentár k tomuto článku na FB fanpage Plánovače na mieru.

 

email
Jana Osičková
Mojou vášňou je vytváranie rôznorodých zoznamov pre všetko okolo seba. Ukazujem ľuďom ako si prehľadne a zmysluplne zorganizovať svoj čas a úlohy. S plánovačom na mieru, zvládnete všetko za chvíľu. Viac o mne tu >>
  • Ukážka kapitoly pre blogerov

    Naplánujte si úspech pre vaše webové stránky a blogy pomocou kompletných plánovačov a checklistov. Teraz si môžete zadarmo stiahnúť ako ukážku 3 checklisty pre úspešnú komunikáciu s vašimi čitateľmi.

  • Ebook ako návod na vytváranie plánovačov

    Radi plánujete? Máte veľa úloh a cieľov? Ak áno, stiahnite si ebook zadarmo a spravte si vlastné plánovače na mieru!

  • Najnovšie články
  • Pinterest NAJ nástenka