Mnohí ľudia nevedia, v čom sú dobrí

Kaleidoskop

Myslím, že mnohí ľudia nevedia v čom sú dobrí a ktoré sú ich silné stránky a unikátne talenty. Bez ohľadu na vek, je toto pravdou.  Mnoho dospelých ľudí v produktívnom veku robí prácu, ktorá ich nenapĺňa a v ktorej nevyužívajú svoj potenciál.  Buď ho nepoznajú, alebo sa o to nezaujímajú.

Ja sa radím k tým prvým

Áno, je pravda, že ešte stále nemôžem na 100 percent povedať, že som našla svoj unikátny talent. Svoje vášňe poznám. No skombinovať ich tak, aby sa stali unikatným spojením, ktoré z mojej práce /záľuby/ spraví aj unikátny výsledok, tak to ešte nie.. Vždy keď o tom diskutujem, vrie vo mne krv, cítim návaly adrenalínu a rozpália sa mi líca. A práve toto je moja vášeň = nájsť svoju vášeň 🙂

Aký paradox.

Aj Vy to tak máte? Alebo patríte k tým vzácnym ľuďom, ktorí vedia už od malička čím budú a idú za tým celý svoj život. Idú na správnu strednú školu, na správnu vysokú školu, praxujú alebo stážujú vo firmách, kde získavajú neoceniteľné vedomosti od skúsenejších a v mladom veku sa z nich stávajú odborníci a experti.

Ja som to tak nemala a nemám to takto ani teraz.

Aj keď sa snažím ako ryba na suchu, nadhadzujem sa vo vzduchu a plávam tak trochu proti prúdu …

Ale viete čo? Ja verím. Verím, že jedného dňa si ten svoj flow nájdem a zrazu príde ten AHA moment (toto slovo nemám rada, ale asi najlepšie vystihuje túto podstatu).

A keď príde to precitnutie, to objavenie môjho vnútorného bohatstva, tak potom budem vedieť, že v tomto živote som splnila to, čo som mala. Že som našla zmysel svojho života, svoje poslanie a že odteraz bude môj život dávať zmysel. Budem šťastná, vyrovnaná a všetko okolo mňa sa dá do poriadku… Vzťahy, zdravie, peniaze

Tak tomuto ja verím a o toto sa pokúšam posledných 10 rokov svojho života. Nie je to trápne, že to trvá tak dlho? 40tka na krku a ona sa ešte hľadá… možno si toto práve niekto z Vás hovorí.

Ale mne to nevadí, aj keď to nie je príjemné, nehanbím sa za to. Viem, že robím (už dlhšie) všetko preto, aby som sa našla. Všetko, čo ma baví, skúšam rozvinúť. Buď formou štúdia, vzdelávania, alebo samotného skúšania v praxi. Buď priamo v práci, ak je to možné, alebo vo voľnom čase.

A práve týmto skúšaním som sa dostala tam, kde som teraz. Zistila som, že jediná cesta ako sa spoznať, je skúšať všetko. A mýliť sa. A skúšať to znovu a opäť sa pomýliť. Nedovoliť si vzdať sa. To jediné nie.

Pomýlila som sa. Stalo sa to aj Vám?

Na mojej ceste mi pomáhajú knihy, citáty a priatelia, ktorí mi veria, že idem správnym smerom a jedného dňa to svoje nájdem. Máte aj Vy takéto prostredie? Ak nie, viete ako na to?

Viem Vám poradiť. V tomto som dobrá, baví ma to a mám aj dobré výsledky. Skúste si vyplniť jednoduchý checklist, ktorý som na túto tému pripravila. Mne pomohol a pomôže aj Vám. Ak to nebude stačiť, môžete skúsiť výbornú knihu Now, Discover Your Strengths, zatiaľ je len v AJ a objednáte ju cez Martinus*.

Ak Vám nebude stačiť knižná podpora, môžete sa obrátiť na mňa a objednať si konzultáciu a pomoc odo mňa.

Mojím cieľom v  tomto článku je ukázať Vám, že mýliť sa je dobré. Pretože potom máte o jednu nesprávnu odpoveď či riešenie menej.
A čím skôr začnete, tým skôr sa k správnej odpovedi dostanete.

„Vedieť zanechať veci, ktoré nefungujú, je dôležitou súčasťou schopnosti víťaziť.“ Tim Ferris

Nie je hanba neuspieť, ale je škoda sa o to nepokúsiť

Verím vo vyšší zámer (v Boha, vo Vesmír, v dušu…) a táto viera mi dáva silu a radosť neprestať.  Môže Vás stretnúť ťažké životné obdobie (ako mňa) a môžete stratiť chuť hľadať svoje poslanie a talenty. Aj to sa stáva a vtedy dostávajú prednosť základné ľudské potreby (jesť, spať, byť v teple a bezpečí..) a to je v poriadku.

Ale keď čas zahojí Vaše rany a Vy naberiete silu ísť vyššie po pyramíde ľudských potrieb, začnite znovu.

Teraz nastal čas bilancovania

Čo mi ide dobre a kde mám najlepšie výsledky? Výsledky v podobe pochvaly, ocenenia či predaja? Spravila som si prehľad na papier, aby boli myšlienky a pocity jasnejšie, použila som aj myšlienkovú mapu.

Narátala som celkovo 6 rôznorodých oblastí, ktorým som sa v poslednej dobe venovala. Ktoré z nich ma najviac tešili a kde som mala najväčšie úspechy?

Vyšlo mi to na 2 oblasti:

  • kreatívna tvorba /ručné práce, grafika, nápady, pekné veci/ a
  • podpora|produkcia /identifikovanie akčných krokov, organizácia úloh a ich vykonávanie, podpora podnikania/

A to je to, na čo sa teraz upriamím,aby som skrátila list mojich záľub a našla to, v čom som najlepšia a v akej oblasti dokážem priniesť ľuďom najviac úžitku.

Bez zacielenia nie je možné dosiahnúť výrazný úspech a vnútorné naplnenie.

Svoju pozornosť som trieštila na 6 rôznych oblastí. Jednak to bolo vyčerpávajúce a jednak to neviedlo k markantnému úspechu. Preto sa odteraz budem venovať práve týmto dvom oblastiam.

Budem sa venovať nasledovným 2 oblastiach a chcem

1. vytvoriť nový eshop s mojou kreatívnou tvorbou -> 

Kupujte a sťahujte to, čo sa Vám vizuálne páči a čo Vám pomôže skrášliť interiér plagátmi, kolážami, inšpiratívnymi citátmi…  Zúčastnite sa mojich kreatívnych kurzov a vytvorte si spolu s deťmi či bez nich pekné, praktické doplnky do domácnosti alebo na seba

2. ponúkať konzultácie a podporu pre efektívnejšie rozloženie času, úloh a cieľov vo Vašom živote ->

Konzultujte so mnou Vaše preplnené dni, hľadajte u mňa rady ako si efektívnejšie usporiadať povinnosti a plány cez deň, používajte moje diáre, zápisníky či plánovače. Nájdite u mňa silu, podporu a rady ako sa nájsť a ako dosiahnúť to, čo chcete.

A aby som nezabudla.

Je v poriadku mať veľa záľub a zaujímať sa o všeličo možné.

Nie každá záľuba je taká, aby ste ju mohli premeniť na ziskovú činnosť.

(Článok obsahuje affiliate link označený hviezdičkou*. Po kliknutí na takúto linku ste presmerovaný na odporúčaný produkt, ktorý si môžete, ale aj nemusíte kúpiť. Kliknutie Vás k ničomu nezaväzuje. To znamená, že tento partner mi vyplatí malé percento zo sumy knihy ako poďakovanie, že som z vlastnej a dobrej skúsenosti odporúčala ich produkt.) 

email
Jana Osičková
Mojou vášňou je vytváranie rôznorodých zoznamov pre všetko okolo seba. Ukazujem ľuďom ako si prehľadne a zmysluplne zorganizovať svoj čas a úlohy. S plánovačom na mieru, zvládnete všetko za chvíľu. Viac o mne tu >>
  • Ukážka kapitoly pre blogerov

    Naplánujte si úspech pre vaše webové stránky a blogy pomocou kompletných plánovačov a checklistov. Teraz si môžete zadarmo stiahnúť ako ukážku 3 checklisty pre úspešnú komunikáciu s vašimi čitateľmi.

  • Ebook ako návod na vytváranie plánovačov

    Radi plánujete? Máte veľa úloh a cieľov? Ak áno, stiahnite si ebook zadarmo a spravte si vlastné plánovače na mieru!

  • Najnovšie články
  • Pinterest NAJ nástenka