Môj príbeh

Mojou dlhodobou vášňou je vytváranie rôznorodých zoznamov pre všetko okolo seba.

 

Ukazujem ľuďom ako si prehľadne a zmysluplne zorganizovať svoj čas a úlohy pomocou plánovačov vytvorených v počítači na mieru.

Originálna tvorba

Tématické plánovače

Tvorba aj na kľúč

Pekný dizajn

Uľahčujú život

Milujem všetky kancelárske pomôcky!

To čestne a bez hanby teraz priznávam! Všetky tie farebné perá, fixky, zošity s krásnymi obalmi, recyklovanými papiermi, zakladačami. A potom ozdobné dierovače, šanóny, diáre (och tie diáááre!) a k tomu ešte aj washi pásky, elegantné perá, púzdra, farby, farbičky, lásky, lásočky……ups, nechala som sa uniesť 😉 Asi mi rozumiete, pretože viem, že nie som sama ;-).

Túžobne hľadím na všetky tie krásne a praktické pomôcky a keby som mala vlastné papierníctvo, ani zákazníkov by som nemusela mať. Sama sebe by som bola najlepším zákazníkom.

Spisujem zoznamy - n e k o n e č n é

Neustále v nich kontrolujem, koľko som už vybavila, koľko mi ešte chýba a aké sú moje priority. A potom tá pasia si odfajknúť hotovú položku! To je ako jedna toboľka horkej čokolády na jazyku, hmmm. 

Takéto plánovače som milovala už odmalička

Veľmi jasne si z môjho útleho detstva pamätám, ako som sa hrávala na učiteľku len preto, aby som mohla mať učiteľský zápisník a písať si doň všeličo “dôležité”. To bol taký ten B5 diár s rôznymi kolónkami a riadkami, rámčekami a bodkami.

Cítila som sa šťastne a kompetentne, keď som ho mohla vypĺňať menami a známkami mojich vtedajších spolužiakov. Keby len tí vedeli!! Jožo M. dostane dnes päťku! A k tomu aj poznámku za to, že behal po chodbe. To sa predsa nemá, že áno?

Takto si pamätám svoje organizačné začiatky. Časom sa z toho vyvinul zvyk mať všelijaké notesy, diáre, zápisníky.

Vtedy som ešte nevedela, čo viem teraz 

Neustále som vstupovala do papierníctiev s nádejou a dúfajúc, že už tentokrát nájdem presne taký diár, aký momentálne potrebujem. Avšak, aj keď som našla diár, ktorý sa podobal mojej predstave, po nejakom čase používania som zistila, že mi tam chýba niečo.

Napríklad priestor na brainstorming, priestor na kresbu, alebo jednoducho tam bolo málo miesta pre vpisovanie úloh a povinností. Možno to aj Vy sami poznáte. 

Takýchto diárov mám doma veľa. Sú pekné zvonka a pekné zvnútra, ale nie sú funkčné.

Zakladám si vlastnú značku

Svoju plánovaciu a tvorivú vášeň som premenila na vytváranie vlastných organizérov a diárov, pretože som sa rozhodla, že sa naučím vytvárať taký druh plánovača, ktorý by spĺňal všetky moje očakávania. A keďže rada plánujem, tvorím a organizujem, tak som sa do toho vrhla s radosťou.

"Stala som sa dizajnérkou mojich vlastných diárov a organizérov. Môžem si teraz navrhnúť taký, aký presne potrebujem!"

 

Svoju tvorbu volám p l á n o v a č e.  Je to kombinácia diára, organizéra, motivujúcich listov, kreatívnych listov a checklistov. Obsah a rozsah si prispôsobujem podľa témy.

Ak potrebujem:

vždy siahnem po počítači a vytvorím si vlastný plánovač na mieru. Zozbieram potrebné informácie, roztriedim ich podľa dôležitosti a naplánujem do kalendára. Tento koncept potom graficky prenesiem do počítača a zmysluplne rozvrhnem na papier.

Po vytlačení plánovača, mám istotu, že svoje predstavy a plány aj zrealizujem. Mám vyskúšané, že samotné odfajknutie hotovej položky ma neuveriteľne poháňa a motivuje splniť ďalšiu úlohu.

Vytvorila som prehľadný manuál "Ako na to"

Ak ste aj vy ten typ, čo stale niečo na papieri organizuje, plánuje, zaškrtáva, tak tento manuál je presne pre vás! Môžete podľa neho vytvárať:

  • denné, týždenné, mesačné, ročné plánovače na vaše konkrétne ciele,
  • etikety na lepšie zorganizovanie domácnosti,
  • nálepky na krabice pre detské hračky, drobnosti, alebo
  • vytvoriť si oznam, plagát či nebodaj aj svadobné oznámenie. Pravda, tu sa treba o niečo viac potrápiť.

Možností je neúrekom a bude vás to tak baviť, že keď sa trošku zacvičíte, zrazu dostanete množstvo skvelých a neodbytných nápadov!

Sama to veľmi dobre poznám.