Obchodík mojich tajných predstáv

Keď som sa prednedávnom doobeda predierala pomedzi všetkých tých turistov a utekala som ďalej od centra a ruchu Bratislavy, objavila som na Zelenej ulici Galériu Zelenú.

Zaujal ma výklad malého obchodíka, ktorý vyzeral neobyčajne. Neboli v ňom vystavené bežné turistické suveníry. Naopak, boli tam všakovaké umelecné diela, z ktorých bola cítiť ručná tvorba slovenských autorov.

Žiadne čínsko-slovenské suveníry, ktorých je 75 percent vo všetkých turistických obchodoch (toto je podľa jedného turistického sprievodcu, ktorého som mala možnosť si v ten deň vypočuť), ale ozajstné slovenské dielka.

S nádejou a očakávaním som zabočila do uličky vedúcej k obchodíku. Už predo dvermi boli rozostavané krásne výrobky, pričom ma najviac zaujali kresby na drevených doštičkách.

Nič také som predtým nevidela.

A to bol len začiatok, pretože vo vnútri ma privítala pani so širokým úsmevom. Vyžarovala z nej spokojnosť a láska. Bola to pani majiteľka, ktorá práve tvorila nový kúsok do svojej predajne.

Na niekoľkých metroch štvorcových to vyzeralo ako v mojich tajných predstavách o vlastnom kreatívnom obchodíku.

Všade samé originály, ako napríklad:

 • krásne obrazy rôznych umeleckých techník,
 • čipkové naušnice,
 • výrobky s ľudovými motívmi,
 • keramika,
 • vlastnoručné pohľadnice a mnoho ďalších vzácností.

Pani Alenka mi všetko poukazovala, odpovedala na moje zvedavé otázky a ukázala ako práve šije novú tašku do svojho obchodíka. Nevedela som, kam skôr sa pozrieť a čo skôr kúpiť. Veľmi rada podporujem kreatívnych ľudí, ktorí tvoria a predávajú svoje malé či veľké umelecké diela.

Z návštevy som si odniesla jeden unikátny obrázok na drevenej doštičke, a to práve ten, ktorý ma prilákal dnu.

Rada by som podporila obchodík Galéria Zelená a ukázala vám, že pani Alenka svoje obchodnícke majstrovstvozvládla. A o akom majstrovstve to píšem?

Minulé dni som vám prinášala príbehy z Najväčšieho obchodníka na svete, kde som vám približovala 10 majstrovských zručností obchodníka. U pani Alenky som si ich všimla hneď niekoľko:

 • lásku
 • vytvalosť,
 • radosť z tvorby a služby zákazníkom
 • a v neposlednom rade žitie v prítomnosti.

Zastavte sa v Galérií Zelenej, prehoďte pár slov s pani majiteľkou, zažite obchodnícke majstrovstvo a kúpte si krásne a originálne veci.

Všimnete si, ako vám tento zážitok pozdvihne náladu.

Kiežby bolo takýchto predajcov viac! Takých, ktorí svoj tovar milujú a vedia si vážiť každého jedného zákazníka. Galériu Zelenú nájdete na Zelenej 8 v Bratislave.

Tu je obrázok, ktorý som v ten deň kúpila. Galeria Zelena obrazok

PS: A na záver som pre vás pripravila motivačný poster, kde som do desiatich viet zhrnula múdrosti z desiatich zvitkov. Môžete si ho zadarmo stiahnúť z tejto linky.

ScreenHunter_646 Jul. 05 20.09

Save

Save

Save

Save

Save

Save

email
Jana Osičková
Mojou vášňou je vytváranie rôznorodých zoznamov pre všetko okolo seba. Ukazujem ľuďom ako si prehľadne a zmysluplne zorganizovať svoj čas a úlohy. S plánovačom na mieru, zvládnete všetko za chvíľu. Viac o mne tu >>
 • Ukážka kapitoly pre blogerov

  Naplánujte si úspech pre vaše webové stránky a blogy pomocou kompletných plánovačov a checklistov. Teraz si môžete zadarmo stiahnúť ako ukážku 3 checklisty pre úspešnú komunikáciu s vašimi čitateľmi.

 • Ebook ako návod na vytváranie plánovačov

  Radi plánujete? Máte veľa úloh a cieľov? Ak áno, stiahnite si ebook zadarmo a spravte si vlastné plánovače na mieru!

 • Najnovšie články
 • Pinterest NAJ nástenka