Plánovače, plannery, diáre ….. hýbu svetom

Ako malé dievča, neskôr ako tínedžerka a dokonca niekedy aj ako dospelá žena som si písavala denníky. Boli to obyčajné linajkové denníky, mali iba peknú obálku.

Obľubovala som si zapisovať svoje pocity, udalosti a predstavy. Spočiatku to boli zamilované slová, vety bezstarostné s nádychom detskej naivity. V dospelosti však začali prevládať vety popretkávané strachmi a obavami. Záľuba písať do denníka postupne opadala a nebola už pre mňa potrebná. Z dennej rutiny sa stala nepravidelná povinnosť.

A tak na moje denníky teraz, niekde v krabici, padá prach zabudnutia a osamelosti. Nič to.

Viem, kde sú a raz ich možno oprášim, prečítam a rituálne spálim ….

Denníková záľuba sa zmenila v niečo praktickejšie. Stali sa ňou plánovače. Ak ste o plánovačoch ešte nepočuli, nevadí. Možno používate iné slová, napríklad diáre, planery, kalendáre, lístočky…

Svoje ciele a úlohy plánujem na papieri, pretože viem, že mám až 97 percentnú šancu na ich splnenie (podľa Harvard MBA štatistiky, ako to je ukázané v tomto anglickom motivačnom videu). Okrem toho, mojou vášňou je aj samotné vytváranie plánovačov v počítači, nakoľko grafiku a kreativitu mám zdedenú a aj vyštudovanú. Viac o mojej tvorivej činnosti si môžete pozrieť na Pintereste tu alebo na Modrom Koníku tu.

Môj nový e-book, je zameraný na blogerov a online podnikateľov, to jest, ľudí, ktorí si vytvorili podnikanie prostredníctvom vlastných webov, blogov, t.j. internetových stránok. O tom, aký termín som si stanovila a ako sa rodil tento projekt si môžete prečítať na mojom blogu tu alebo podporiť ma na mojej FB fanpage tu.

E-book s hotovými plánovačmi a checklistami  pomôže každému blogerovi si efektívne naplánovať svoje ciele a úlohy. Na čo sa zamerať pri zdieľaní článkov a obrázkov na FB? Aké otázky si treba klásť pred zverejnením článku? Akú prioritu prisúdiť jednotlivým úloham a podľa akého kľúča to spraviť? Na tieto otázky odpovedám v tomto e-booku. Ukážku z jednej kapitoly si môžete zadarmo stiahnúť aj tu.

Dnes by som vám rada predstavila planery a diáre, ktoré sú vo svete veľmi populárne. Na internete som našla veľa krásnych a inšpiratívnych obrázkov. Či už používate alebo nepoužívate takéto pomôcky, verím, že pohľad na tento výber vám spríjemní váš deň a možno inpširuje k novým nápadom.

 

1. Diáre ako kombinácia denníka, kalendára, fotoalbumu s množstvom scrapbookingových doplnkov.

 

 diar s washi

fb1d4be09af9b83d8956a75f20c867be   pekny

romanticky diar

2. Vlastnoručne kreslené diáre.

   kresleny diar

ddf5b35332c5c685008a7ff5e43c1ae1

umelecky diar

3. Umelecké dielo v podobe denníka.

 

diar ako umelecke dielo

trochu iny diar

4. Jednoduché a elegantné plánovače

c7b780526b3fedc2cb63ac1c53a8e1cd

uhladne planovanie

5. Obálky od výmyslu sveta. 

 

obal so zamkom

raw obal

c6efb248078362bf99d9c84a3d6fbcd5

simply cover diar

uhladny obal

zvieraci obal

6. Doplnky na spestrenie a personifikovanie planera.

Pečiatky, nálepky, washi pásky, priesvitné a farebné predeľovače. To všetko a ešte viac je možné použiť. Kreativite a nápadom sa žiadne medze nekladú. Záleží od majiteľa, ktorou cestou sa vyberie a v akej podobe stvorí svoj diár-plánovač-planner.

Planner Stickers-1

pomocky do diara

vyplne

 

Inšpirácie si môžete pozrieť aj na týchto linkách samostatne:

 1.  https://www.simplestories.com/ – kompletné plánovače a doplnky od výmyslu sveta
 2.  http://www.bluesky.com/planners.html?year=92 – elegantné plánovače
 3.  http://www.personal-planner.com/EU/ – plánovače, ktoré si môžete sami navrhnúť online a dostať poštou ako hotový produkt.

Použila som obrázky z Pinterestu a Googlu pri zadaní kľúčových slov ako planner, diary, scrapbooking planners apod.

 

email
Jana Osičková
Mojou vášňou je vytváranie rôznorodých zoznamov pre všetko okolo seba. Ukazujem ľuďom ako si prehľadne a zmysluplne zorganizovať svoj čas a úlohy. S plánovačom na mieru, zvládnete všetko za chvíľu. Viac o mne tu >>
 • Ukážka kapitoly pre blogerov

  Naplánujte si úspech pre vaše webové stránky a blogy pomocou kompletných plánovačov a checklistov. Teraz si môžete zadarmo stiahnúť ako ukážku 3 checklisty pre úspešnú komunikáciu s vašimi čitateľmi.

 • Ebook ako návod na vytváranie plánovačov

  Radi plánujete? Máte veľa úloh a cieľov? Ak áno, stiahnite si ebook zadarmo a spravte si vlastné plánovače na mieru!

 • Najnovšie články
 • Pinterest NAJ nástenka