Včera večer som 2 hodiny intenzívne nasávala (informácie)

Ešte dobre, že som tam išla

Poznáte ten pocit. Máte niekam ísť, je to však už pre vás dosť neskoro. Nechce sa vám, možno v duchu hľadáte výhovorky.. „Bolí ma brucho, nehnevajte sa, nemôžem prísť.“ Alebo, „Nečakane mi prišla dôležitá návšteva, nevyhodím ich predsa!“ (Rozumej, „Objavila som super film v telke, to si predsa nenechám újsť!“) … A tak ďalej, každý si to už zažil. A je to v poriadku, netreba sa siliť do vecí, do ktorých sa nám ozaj nechce. Je dobré počúvať svoje pocity a občas sa nimi aj riadiť  😛

Avšak o tomto som písať nechcela

Chcem napísať o presnom opaku. O tom, keď sa človek premôže a ako mu to potom môže zmeniť život.

Nehovorím, že pre mňa bol včerajšok život-meniacim-zážitkom. Avšak bol to večer nabitý energiou a nádejou. Presne tak na mňa pôsobili dvaja mladí muži, podnikatelia, ktorí prišli rozprávať do Satori Stage v Bratislave o tom, prečo je dobré začať podnikať.

A keďže je pre mňa táto téma srdcovou záležitosťou, pozorne som počúvala, zapisovala si poznámky a hneď aj rodiace sa nápady v mojej hlave. (Ešte dobre, že som bola pripravená a mala svoj plánovač so sebou 🙂 ).

Vlado a Dusan1

(ospravedlňte zníženú kvalitu fotografie, ale nechcela som vyrušovať nastavovaním profi fotky mojím neprofi mobilom)

ScreenHunter_549 May. 31 13.23

Debatu viedli Vlado ZlatošDušan Plichta, viac o nich sa dozviete klikom na ich mená.

Sála bola nabitá mladými ľudmi v počte asi 30 – 40 ks, šumelo to tam ako keď vám v hlave hučí a ja som netrpezlivo čakala na začiatok. Plánovač a perá predo mnou rozložené.

Dovoľte teda,

aby som vás na pár chvíľ preniesla do tej atmosféry a takto sprostredkovane vám odovzdala hlavné myšlienky, ktoré som si poznačila.

Verím, že vás inšpirujú, nadchnú a podnietia k akcii. K akejkoľvek akcii, pretože len vykročením vpred je možné meniť svoj svet.

 • Ak máte pred sebou viaceré projekty a potrebujete si z nich jeden vybrať, rozhodujte sa podľa toho, ktorý vám prinesie reálne peniaze. Pretože ako podnikateľ ste zodpovedný sám za seba a nik iný za vás účty platiť nebude.
 • Akými ľuďmi sa obklopujete? Máte podporujúce prostredie, ktoré vás povzbudí či konštruktívne skritizuje, keď to práve potrebujete? A čo spravíte, keď vám niekto dá kritiku? Ak je to kritika namieste, ktorá je zároveň podaná korektne a rešpektujúco, nebuďte hlúpi a poučte sa z nej.
 • Nájdite si mentora. Najlepšie takého, ktorý vám môže venovať svoj čas zadarmo. Svoje ciele tak môžete dosiahnúť aj o pár rokov skôr.
 • Aké sú vaše nosné piliere podnikania? Koľko nôh má váš stôl? To jest, máte rozbehnuté viaceré podnikateľské produkty, ktoré vás podržia, keď jednému z nich sa nebude vôbec dariť?
 • Viete kedy treba projekt odpískať? Ak nie, stačí, keď sa zamyslíte, či vám jeho zrealizovanie prinesie peniaze (bod jeden).
 • Ak zlyháte, poučte sa z toho. Je to vaša pyramída skúseností.
 • Robte to, čo milujete. Iba tak vytrváte a dosiahnete to, čo chcete.
 • Spolupráca rozširuje obzory a pomáha robiť ľudí a svet lepšími. Vaše výsledky ako jednotlivca by nikdy nedosiahli také rozmery ako keď spojíte silu a energiu v partnerstvo s niekým, kto má rovnaké zmýšľanie.
 • V čom fascinujete druhých? Buďte vnímaví k reakciám a uznaniam od druhých. To je vaše poslanie, to je vaša sila.
 • Odporúčané knihy: Tim Ferris* – štvorhodinový pracovný týždeň, Og Mandino* – Najväčší obchodník na svete, Sally Hogshead – Fascinate.

Dúfam, že tento článok vám vlial nové sily a môj zámer inšpirovať vás a podnietiť k akcii sa podaril. Čo bude vaším dnešným krokom číslo jedna? Napíšte mi pod článok, ak s vami článok zarezonoval alebo zdieľajte článok, ak si myslíte, že ho vaši priatelia ocenia.

Krásny deň! ♥

Takto označené slová sú odkazom na affiliate partnera, Martinus.sk. Kliknutím na link sa k ničomu nezaväzujete a nemusíte nič kupovať. V prípade akejkoľvek kúpy cez tento link dostanem malé finančné ohodnotenie ako poďakovanie za spostredkovanie od tejto spoločnosti.  

email
Jana Osičková
Mojou vášňou je vytváranie rôznorodých zoznamov pre všetko okolo seba. Ukazujem ľuďom ako si prehľadne a zmysluplne zorganizovať svoj čas a úlohy. S plánovačom na mieru, zvládnete všetko za chvíľu. Viac o mne tu >>
 • Ukážka kapitoly pre blogerov

  Naplánujte si úspech pre vaše webové stránky a blogy pomocou kompletných plánovačov a checklistov. Teraz si môžete zadarmo stiahnúť ako ukážku 3 checklisty pre úspešnú komunikáciu s vašimi čitateľmi.

 • Ebook ako návod na vytváranie plánovačov

  Radi plánujete? Máte veľa úloh a cieľov? Ak áno, stiahnite si ebook zadarmo a spravte si vlastné plánovače na mieru!

 • Najnovšie články
 • Pinterest NAJ nástenka